Archiwum News

Pomistrzowskie info ;) - MŚ Montreal 2013

Hej wybaczcie, że dopiero teraz ale wcześniej nie było kiedy :D

Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Montrealu niecałe 2 tygodnie temu zdobyłem brąz na 100m klasycznym. Wynik jaki dał mi to był o 0,2sek lepszy od tego na Paraolimpiadzie w Londynie w zeszłym roku, tak więc sezon ostatecznie uważam za bardzo udany - pełna satysfakcja, mimo że przygotowania głównie przez podjętą pracę nie były łatwe. Ale porządnie przepracowany obóz w Ostrowcu Św. bezpośrednio przed MŚ i baza zrobiona wcześniej zaowocowały świetnym rezultatem.

Wszystko to możecie obejrzeć na poniższym filmie - start + dekoracja w pigułce:

Bardzo dziękuję wszystkim trenerom, którzy w tym roku przyłożyli rękę do tego wyniku. Niektórzy na bardzo krótko na obozie albo nawet jego części, ale atmosfera i zaangażowanie włożone daje często więcej niż kilka tygodni ciężkich treningów - tak uważam. Bo dzięki temu uwierzyłem, że się da a to jest przynajmniej w moim przypadku kluczowe. Nie w kazdym sezonie udaje mi się do tego dojść, ale jak już się uda to dobry wynik jest formalnością (patrz. ME w Berlinie 2011) :P
Jeszcze raz Dzięki

Mistrzostwa Świata - Montreal 2013 tuż tuż!!!

Rozpoczął się miesiąc sierpień ;), dla mnie to będzie sportowo bardzo ważny czas, już 8ego wylatujemy na Mistrzostwa Świata do Montrealu do Kanady. 12tego zaczynają się starty, a ja swój koronny i jak już zazwyczaj niestety bywa, jedyny start mam 15tego. Oczywiście będzie to 100 klasycznym.
Nie będę ukrywał, że przygotowanie do tych zawodów było bardzo trudne ze względu na pracę, którą podjąłem po Igrzyskach w Londynie. Jednak solidnie przepracowany 3-tygodniowy obóz bezpośrednio przed (z którego do Was piszę), myślę że zaprocentuje.

Wola walki jest pełna, tak więc z tego miejsca Wam obiecuje że dam z siebie wszystko, a co będzie zobaczymy :) Trzymajcie kciuki mocno, bo świadomość, że patrzycie, się interesujecie, daje dodatkowego kopa :P Dzięki

Wszystkie transmisje będą na pewno na: http://www.youtube.com/paralympicsporttv

Zapraszam

Letnie Mistrzostwa Polski 2013 - Szczecin

Witajcie,

Dawno nic tutaj nie pisałem, bo też niewiele się sportowo u mnie działo ;)
Poza dwoma startami kontrolnymi we Wrocławiu i Drzonkowie k/ Zielonej Góry, to posucha.
Nie było też pomiędzy pracą i treningami na to czasu.

Ale krótko i do rzeczy :D

W ten weekend odbedą się Letnie Mistrzostwa Polski w Szczecinie. Starty zaczynamy już w piątek popołudniu. wszystkich chętnych zapraszam do śledzenia wyników na żywo na stronie:
http://f-pro.pl/wyniki/2013-szczecin/

Wystartuję tam 4 razy - na 50, 100m klasykiem, 200m zmiennym i 50 motylkowym

Trzymajcie kciuki za jak najlepsze wyniki, bo to ostatni test przed Mistrzostwami Świata w Montrealu, które już w sierpniu (11-17.08).

Dziękuję Wam za wszelkie wsparcie.

 

Chciałbym też przy okazji gorąco i serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy wsparli mnie swoim 1%, to dla mnie bardzo ważne - szczególnie teraz, gdy zbieranie funduszy na nową protezę idzie niestety bardzo powoli :(
DZIĘKUJĘ ;)

Witajcie w Nowym Roku!!!

Witam wszystkich w 2013 już roku :) Składam tym samym życzenia wszystkiego dobrego i powodzenia na cały nadchodzący rok.

Jako że zbliża się czas rozliczeń PIT'ów, jak możecie, pomóżcie proszę ;)

Zbiórka na protezę idzie niestety powoli, ale liczę, że dzięki Wam ostatecznie się uda. Każda złotówka jest dla mnie bardzo ważna i serdecznie już teraz dziękuję za każdą pomoc.

Życzenia !!!

Serdeczne życzenia dla wszystkich ;) Wszystkiego dobrego, zdrowia i pomyślności w nadchodzącym roku, a reszta sama przyjdzie. Dołączam jednoczesne podziękowania za zainteresowanie moją skromną osobą :P. Szczere pozdrowienia raz jeszcze:

Różności tj. W skrócie co u mnie? :)

Postanowiłem, że w kilku zdaniach opiszę co się u mnie dzieje, aby zainteresowani mogli być na bieżąco. Poniżej będzie o dopiero co zakończonych zawodach w Wągrowcu, o tym jak aktualnie wygląda mój dzień - nic specjalnego :) i na koniec "wisienka na torcie". Zapraszam.

Kopię artykułu możecie znaleźć takze na www.krzysztofpaterka.natemat.pl

Dziś, w zasadzie parę godzin temu wróciłem, zakończyły się Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w pływaniu i bocci. Odbyły się one w Wągrowcu.
Jest to coroczne przedsiewzięcie przygotowywane przez SSI "START" w Poznaniu (mój klub), jednak ten rok był dla mnie wyjątkowy, bo miałem zaszczyt jednocześnie startować i organizować część pływacką. Oczywiście nie obyłoby się bez znacznego wkładu pracy ze strony "załogi" z Aquaparku Wągrowiec, to przede wszystkim dzięki nim nasze zmagania przebiegły tak sprawnie i bez przeszkód.
Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz wszystkim pomagającym serdecznie podziękować. To była wielka przyjemność przygotowywać z Wami te zawody. DZIĘKI

Opisując jak wygląda mój dzień w ciągu tygodnia, niestety muszę stwierdzić, że ostatnimi czasy jest baaardzo mało urozmaicony. Mam świadomość, że to przez pracę, którą podjąłem na początku października, oraz wiem, że tak musi to wyglądać, ale ciężko mi się do tego przyzwyczaić. Nagłe przejście z 2 treningów dziennie, które miałem w okresie przed Londynem, na 8h pracy przy komputerze jest pewnym szokiem, ale cóż taka już jest szara rzeczywistość i wiedziałem że w końcu przyjdzie na nią czas :P.
Dodatkowo jeszcze współpracuję z firmą, w której już pracowałem w czasie pomiędzy treningami w, nazwijmy to, okresie londyńskim :) Tak więc z dnia mi wiele nie zostaje, niezapominając o treningach, które cały czas kontynuuje na poziomie 4 razy w tygodniu. Nawet weekend jest średnio wypoczynkowy, bo zazwyczaj zostają mi jakieś zaległości z całego tygodnia i trzeba nadganiać. Ale żeby ktoś nie pomyślał, że to jest moje narzekanie. Nie, sam zdecydowałem, żeby sobie tyle wziąć na głowę i nie żałuję ... jeszcze :))Na koniec, ale naturalnie nie oznacza to najmniej ważnej informacji, chciałbym się pochwalić niezwykłą, bardzo mile zaskakującą niespodzianką, jaką uczyniła mi jedna z moich fanek :D. Nie mam na to zgody, więc jej dane tutaj przemilczę :) Tą niespodziankę możecie podziwiać na dołączonym zdjęciu powyżej :P
Niektórzy mogą powiedzieć/pomyśleć, że to przecież nic takiego, że drobiazg.
Na pewno nie dla mnie.
Powiem szczerze, że takie gesty z pewnością dają mi przynajmniej tyle samo energii i przekonania, o tym, że to całe pływanie ma jeszcze sens, niż medal Mistrzostw Europy, czy Mistrzostw Świata. DZIĘKUJĘ CI BARDZO

Zapraszam na AMA na Wykop.pl

Witam wszystkich,

Z wielką chęcią zapraszam Was wszystkich na moje AMA na Wykop.pl

Nie wiecie co to? Ja też jeszcze kilka dni temu nie wiedziałem :)
We  wtorek 25.09 od 16:00, będziecie mieli okazje zapytać mnie o cokolwiek, postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Wystarczy, że wejdziecie na Wykop, a tam n agłównej stronie znajdziecie link do mojego AMA. Sedrecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych:

Poniższy obrazek jest linkiem bezpośrednio do strony na Wykopie:

Co u mnie? :)

Witajcie, przez dłuższy czas nie pisałem nic tutaj, bo sportowo niewiele się u mnie działo :D

Ostatnio znalazłem pracę i stąd też moje milczenie na stronie :)

Po przerwie po Paraolimpiadzie w Londynie, rozpocząłem też treningi, trochę się w klubie pozmieniało, co spowodowało lekkie zamieszanie związane z treningami, ale już wszystko jest w miarę uporządkowane, tak więc wracam do formy z nowymi chęciami do pływania i nowym zapałem.

Pozdrawiam

Z ostatniej chwili :)

Na budynku w centrum Poznania, dokładniej mówiąc tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich pojawił się wieeeeeelki baner:

 

Jeśli mam być szczery, to na własne oczy go jeszcze nie widziałem, ale na pewno niedługo podjadę obejrzeć z bliska.

Pozdrawiam

Podziękowania !!!

Chciałbym wszystkim, już teraz z domu, serdecznie podziękować za trzymanie kciuków, kibicowanie i wszelkie wsparcie psychiczne. Bez Was te wszystkie starty, bitwy o miejsce, by nie miały sensu. Bez tego na pewno nie byłoby tak dobrego wyniku jakim jest 5 miejsce. Taak, uważam to za sukces, ponieważ trzeba zauważyć jak pływanie poszło do przodu. W Pekinie ekipa 12-tu pływaków zdobyła 10medali, teraz pojechało nas 9 osób i mamy tylko 3 medale, naprawdę uwierzcie mi, po tym co widziałem co się działo często już w eliminacjach, w Londynie sukcesem był już finał.
Każdy powinienem zauważyć jak mało mamy teraz multimedalistów - w całej ekipie (w pływaniu nie ma żadnego). Świat nam odpłynął i to trzeba sobie jasno powiedzieć, dlatego cieszmy się z każdego finalisty.

Ja będę twardo i z dumą mówił, byłem 5ty na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. W końcu to jest 5 miejsce z 21 startujących, a limit, żeby w ogóle popłynąć, był przecież na poziomie, tylko nieco poniżej granicy medalu z Aten, 8 lat temu.
Pozdrawiam

5-TY w finale Paraolimpiady w Londynie 2012

Witam, niestety medalu się wczoraj nie udało wyrwać, rywale byli zbyt mocni, ale zrobiłem to na co aktualnie było mnie stać.

5 miejsce to w dobie dzisiejszego sportu też duży sukces - co dokładnie mam na myśli? Niestety czas, który jeszcze w Atenach 2004 dawał srebrny medal wczoraj był jedynie na granicy dostania się do finału, a na medal trzeba było popłynąć aż 8 sekund lepiej niż na Paraolimpiadzie w Atenach i około 4 sekundy lepiej niż w Pekinie.
Dla mniej zorientowanych jakiego rzędu są to różnice powiem, że 8 sekund przy stylu klasycznym i dystansie 100 metrów, to jakieś 10 - 12metrów.

Jak widać światowe pływanie idzie bardzo do przodu, a nasze niestety zdaje się stać w miejscu. Nie chcę tu nikogo ani nic za to obwiniać, bo zapewne jest bardzo wiele czynników, które mają na to wpływ, ale wszyscy widzimy, że nie dzieje się dobrze. Może jest zbyt wcześnie, żeby to oceniać, ale tendencja z każdymi kolejnymi igrzyskami jest niestety mocno spadkowa, co nie rokuje dobrze na przyszłość. Widać to także bardzo dobrze w pływaniu pełnosprawnych.

Jednocześnie zapraszam do działu Galeria, tam trochę zdjęć z Londynu, jeszcze tych przed startem, z samego startu postaram się uzupełnić jak tylko je zdobędę.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie, kibicowanie i te opinie wysłane do mnie. To bardzo wiele dla mnie znaczy. Dla takich ludzi jak Wy warto walczyć i robić to co robię.

„Wiesz,niepełnosprawni są mało estetyczni...

Na dwa dni przed wylotem czytam takie pokrzepiające słowa: „wiesz, niepełnosprawni są mało estetyczni, trudno ich ciekawie pokazać", polecam artykuł:

http://www.rp.pl/artykul/118849,926537-Niepelnosprawni-w-TVP.html

Ja wiedziałem ze tak bedzie :/ Przychodzi mi tylko jedna myśl skierowana w kierunku TVP: "Walcie sie w beke!!!" - Na szczescie w necie bedzie wszystko LIVE. (www.paralympic.org)

Dzis ostatni dzien w domku, jutro z rana ostatni krótki trening i jazda do Wawy.

Dzień prawdy to 1 września, przypominam. Eliminacje płynę w okolicy 10:30, a finał jest zaplanowany na 18:16

3majcie kciuki prosze, a ja zrobię resztę :D

Lista zgłoszonych do walki w Londynie.

Tak się prezentuje lista zawodników, którzy wystartują ze mną za kilkanaście dni w Londynie. Wiedziałem to już wcześniej ale teraz się upewniłem. Finał sam do mnie nie przyjdzie :D
Bede walczył, mam nadzieje solidnie w to popołudnie 1 września.

Tak jakby ktoś miał wątpliwości jak bardzo świat idzie do przodu, wynik ok. 1:19 dawał w Atenach 2004 gwarancję medalu, teraz jest to tylko nieco poniżej minimum kwalifikacyjnego i robi je ok 20tu zawodników. To taka mała dygresja, że nie czeka nas wycieczka :P

TRANSMISJA z Londynu !!!

IPC Website to Livestream 580 Hours of Sport During London 2012:
http://www.ipc-swimming.org/news/2012_07_10_a.html

IPC ogłosiło że na stronie http://www.paralympic.org/, będzie transmisja NA ŻYWO z Paraolimpiady w Londynie. Jak się doczytałem bedzie live z ceremoni otwarcia i zamknięcia igrzysk, oraz na czterech kanałach transmisja z każdego dnia zawodów.
Pływanie będzie prawdopodobnie na kanale 1

Będzie się działo :) i jak widać każdy z Was będzie mógł to zobaczyć. 
Pozdrawiam

Mistrzostwa Niemiec - podsumowanie!!!

Niestety nie było możliwości informowania na bieżąco o wynikach dlatego poniżej zestawienie wszystkich moich startów:

200m klasycznym - czas: 2:50:10
200m zmiennym - czas: 2:44:88
50m klasycznym - czas: 0:34:82
100m klasycznym - czas: 1:15:53
50m dowolnym - czas: 0:31:92

Najważniejszym dystansem była oczywiście koronna 100tka, którą też będę płynął w Londynie. Poprawiłem na niej czas w stosunku do Mistrzostw Polski, tak więc uważam to za dobry rezultat.

Przede mną jeszcze bardzo trudny okres, zostały ok. 2 miesiące, to dużo i mało. Ale jestem dobrej myśli. Dla tych którzy nie pamiętają - 1 WRZEŚNIA  :).

Pozdrowienia

Otwarte Mistrzostwa Niemiec już tuż tuż !!!

W dniach 28.06-1.07 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Niemiec w Berlinie. Bedzie to wielka impreza sportowa. Jak co roku przyjeżdża tam wielu pływaków. W tym roku będzie to aż 495 zawodników. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do strony z wynikami: 
http://www.idm-schwimmen.de/en/results/

O swoich startach postaram sie informować na bieżąco. Jednak przy tej liczbie startujących, mogę nie mieć na to sił i czasu :D

Już teraz możecie mnie wyszukać na powyższej stronie na listach startowych na tych dystansach:
50m klasycznym
100m klasycznym
200m klasycznym
200m zmiennym
W czwartek płynę 200m żabą, w piątek 200m zmiennym i 50m żabą a w sobotę 100m żabą. Niedzielę wygląda na to że będę miał wolną.

3majcie kciuki
Pozdrawiam

Sesja podczas Mistrzostw :)

Wielkie podziękowania dla Tadka Rodziewicza za wszystkie zdjęcia, a z mojej strony przede wszystkim za te:

 

Letnie Mistrzostwa Polski - Szczecin 2012

Najpierw zestawienie moich wyników:

50m klasycznym: 0:34:14 - 1 miejsce w klasyfikacji Open
100m klasycznym: 1:16:04 - 1 miejsce w klasyfikacji Open 
200m zmiennym: 2:43:90 - 1 miejsce w grupie, 4m w klasyfikacji Open

Podsumowując, z wyników jestem zadowolony, za niecałe dwa tygodnie Otwarte Mistrzostwa Niemiec w Berlinie. Liczę na to, że pojawią się moi grupowi przeciwnicy, co da mi jeszcze większą motywację do walki i dzięki temu jeszcze poprawię te czasy.

Mistrzostwa jako prognostyk na Londyn uważam za bardzo udane.

 

WRACAMY!!!

Witajcie,

Brak dostępu do mojej strony był spowodowany problemami technicznymi. jednak już wszystko wróciło do normy :)

Wyniki zostały ponownie uzupełnione, zdjęcia też będę sukcesywnie dodawał.

Pozdrawiam i zapraszam.


Wstecz

Zbiórka na protezę

Chcesz wspomóc zbiórkę pieniędzy na moją protezę?
Liczy się każda pomoc.
SZCZEGÓŁY - Kliknij poniżej:
Wspomóż

Najważniejsze wyniki:

Mistrzostwa Świata 2013
100m klasycznym: 3 miejsce - Montreal
Igrzyska Paraolimpijskie 2012
100m klasycznym: 5 miejsce - Londyn
Mistrzostwa Europy 2011
100m klasycznym: 2 miejsce - Berlin
Mistrzostwa Świata 2010
100m klasycznym: 3 miejsce - Eindhoven (Holandia)
Mistrzostwa Świata 2009
100m klasycznym: 1 miejsce - Rio de Janeiro
To nie wszystko ...
Kliknij "Przejdź do wszystkich wyników"

Losowe zdjęcie:

Losowe video:

100m klasycznym - Mistrzostwa Europy 2011 - Srebrny medal

Wspierają


A&ATUT
Młody wschód